TOG A NÁVOD K POUŽITÍ

Díky našemu návodu se snadno a rychle zorientujete v různých teplotních koeficientech TOG našich dětských spacích vaků DETVAK.

K hodnocení tepelného odporu oblečení se používá jednotka TOG. Název TOG pravděpodobně pochází ze slova „togs“ (šaty, hábity), které bylo odvozeno od slova tóga, označující římský oděv. Jednotka TOG je běžně používána v zahraničí, ale používá se také u nás u dětského oblečení jako jsou dětské spací vaky, nebo pyžámka. Je nutné si uvědomit že koeficient TOG automaticky neodráží tloušťku materiálu. Různé materiály mají různou tepelnou vodivost, a tedy stejné tloušťky mohou mít různou hodnotu TOG.

Chceme Vám poskytnout více informací pro správný a snazší výběr TOG teplotního koeficientu spacího vaku pro Vaše miminko, batole nebo předškoláka.

Dozvíte se tady také potřebné informace pro bezpečné používání a správné zacházení s dětskými spacími vaky.

Orientační tabulka teplotních koeficientů TOG

Správná volba dětského spacího vaku zajistí, že se děťátko bude během spánku cítit pohodlně a komfortně. Hodnotu TOG teplotní koeficient spacího vaku, je vhodné vybírat hlavně na základě:

 • teploty v místnosti, kde Vaše miminko, kojenec, batole nebo předškolák spinká
 • oblečení, ve kterém Vaše dítě ve spacím vaku spinká.

V tabulce výše je vyobrazen způsob oblečení při různých teplotách a různých TOG teplotních koeficientech.

Všechny hodnoty TOG je možné použít také v o něco chladnějším nebo teplejším prostředí, úměrně této změně ale musíte děťátko do spacího vaku více nebo méně obléct.

Vždy je nutné ale nezapomínat na fakt, jaký teplotní komfort vyžaduje pro svůj spánek právě Vaše děťátko. Také z tohoto důvodu je tabulka výše jen informativní.

Pokud si nejste s výběrem správného teplotního koeficientu TOG jistí, neváhejte nás kontaktovat, nebo si přečtěte praktické informace, jak zvolit správný teplotní koeficient TOG dětského spacího vaku, které naleznete v článku: „Jak vybrat spací vak“.

Jednotlivé TOG teplotní koeficienty se liší převážně množstvím použité výplně.

 • 2.5 Tog – CELOROČNÍ spací vaky: použití možné během celého roku kromě těch nejteplejších letních dní v roce (tento teplotní koeficient je u nás nejprodávanější).
 • 1.0 Tog – LETNÍ spací vaky: pro teplejší měsíce v roce a teplejší dětské pokojíčky.
 • 3.5 Tog – ZIMNÍ spací vaky: pro chladné zimní měsíce a chladné dětské pokojíčky.

Všechny teplotní druhy dětských spacích vaků DETVAK máme SKLADEM.

Návod k použití dětských spacích vaků DETVAK

Bezpečnost na prvním místě

 • dětské spací vaky nepoužívejte s dalšími přikrývkami nebo dečkami
 • tabulku uvedenou výše pro výběr vhodného teplotního koeficientu TOG považujte jen jako základní návod, vždy kontrolujte, zda se dítě nepřehřívá
 • dětské spací vaky udržujte v dostateční vzdálenosti od ohně.

Použité materiály a návod na praní

 • dětské spací vaky jsou vyrobeny ze 100% jersey bavlny a výplň je vyrobena z jemného polyesterového rouna, informace o použitých materiálech najdete také v popisu u každého spacího vaku
 • u jednotlivých teplotních koeficientů TOG se liší množství použité výplně
 • dětské spací vaky perte naruby, jako barevné prádlo
 • před praním se přesvědčte, že zip i poutko s patentem jsou zapnuté, předejdete tím případnému nežádoucímu zachycení těchto částí v bubnu pračky a následnému poškození dětského spacího vaku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *